Danuta Nawrocka

Danuta Nawrocka

W latach 1985-1990 studiowała na wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.Dyplom w pracowni prof. Mieczysława Wiśniewskiego. Studia podyplomowe w zakresie twórczości i zdolności pod kierunkiem prof.Wiesławy Limont. Jest członkiem Stowarzyszenia Artystów Promocji Wybrzeża ERA - ART w Gdyni oraz Warszawskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków.

W swojej twórczości wypowiada się poprzez malarstwo i rysunek,rzeźbę,instalacje oraz performance. Szczególnie wyróżnienia ją własny styl łączenia rysunku z malarstwem.Niezwykle charakterystyczny dla niej styl w malarstwie wynika z autentycznego przekazu jej filozofii życia. Swoją sztukę prezentuje na wystawach, wystąpieniach indywidualnych i grupowych oraz festiwalach sztuki w Polsce i zagranicą.Wystawiała m.in.w Niemczech,Turcji,na Ukrainie,w Korei Płd. i we Włoszech.

Artystka ma na swoim koncie szereg nagród i wyróżnień. Jest zwyciężczynią konkursu na projekty szkła artystycznego, zorganizowanego przez Hutę Szkła "Irena" w Inowrocławiu. Serie kolekcjonerskie z jej projektami trafiły do ponad sześćdziesięciu krajów świata, m.in. do rodziny królewskiej w Arabii Saudyjskiej oraz do kolekcjonerów w Toronto i Nowym Jorku. Uczestniczka XIII Światowego Sympozjum Sztuki w Muzeum Mosan, na którym reprezentowała Polskę. Jej twórczość pokazała Jang Eun Sun Art Gallery w centrum światowej metropolii w Seulu, Hernandez Art Gallery w Mediolanie, a także Gukje Art Museum w Daegu.Uczestniczka wielu międzynarodowych festiwali  perfomance art. W czerwcu 2016r. swoją sztukę prezentowała  na Berlińskim Festiwalu Sztuki „48 Stunden Neukölln” w Galerii NaKole.

Prace Danuty Nawrockiej znajdują się w zbiorach muzealnych,galeryjnych,prywatnych w kraju i zagranicą.Duża kolekcja jej obrazów znajduje się w zbiorach Muzeów Mosan i Daegu w Korei Płd.