Krzysztof Rapsa

Krzysztof Rapsa

Malarz, grafik. Mieszka i tworzy w Koszalinie.  Założyciel grupy artystycznej  TWA,  która  promowała młodych twórców. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków i członek Stowarzyszenia Promocji Artystów Wybrzeża ERA-ART w Gdyni. Jego malarstwo to świat artystycznej fantazji, świat różnorakich skojarzeń.

W latach osiem­dzie­sią­tych cykl wystaw w gale­riach Repu­bliki Fede­ral­nej Nie­miec roz­po­czął jego przy­godę z kolo­rem prowadzącą go przez szereg wystaw w kraju i za granicą. W Galerii van Golik w Warszawie otworzył sezon artystyczny 2012.

We wrześniu 2012r. w prestiżowej Galerii Jang Sun w Seulu miała miejsce jego indywidualna wystawa, gdzie okrzyknięto  go "poetą koloru". Wystawa polskiego abstrakcjonisty spowodowała, że stał się on najbardziej znanym współcześnie tworzącym polskim malarzem w Korei Płd. O malarstwie Rapsy napisały najpoważniejsze specjalistyczne magazyny i czasopisma, a informacje i zdjęcia z otwarcia wystawy pojawiły się w The Korea Herald i The Korea Times. The Art. Magazine Misoolsidae zamieścił entuzjastyczne recenzje oceniając, że Rapsa należy do światowej czołówki abstrakcjonistów - "nie pretenduje, on już tam jest". -cyt. z tekstu Ambasady RP w Seulu z 1 października 2012r.

Motto artysty (Krzysztof Rapsa o sobie)
Abstrakcja pozwala mi zwiedzać świat mojej wyobraźni, mój wyimaginowany świat form i kolorów. Lubię go malować, tworząc kameralną relację między mną a obrazem. Jednak dopiero wtedy, gdy docierają do mnie zadziwiające emocje i interpretacje widzów, czuję się artystą, a widzowie stają się współtwórcami mojej sztuki.