Maciej Cichocki

Maciej Cichocki

Urodził się w 1951 r. w Brwinowie koło Warszawy.

W latach 1972 - 1974 związany był z warszawską grupą malarzy"Niezależni". W 1978 r. został przyjęty na podstawie przedstawionych prac, katalogów wystaw i opinii wprowadzających (Lidia Boniecka i Zdzisław Beksiński) do Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP).

Współpracował z takimi galeriami, jak: Ars - Polona, Galeria PN, Galeria Nowy Świat (dawniej Desa), Galeria "Myśliwska", Galeria "Belotto" w Warszawie. W latach 1986-1989 - wielokrotnie przebywał w Holandii, gdzie realizował cykl obrazów wg wielkich arkanów Tarrota. (artykuł w Wijkse Courant)

Niewiele mówi o sobie, niechętnie wystawia. Jak twierdzi: "Zarówno w życiu, jak i w sztuce - jestem outsiderem. Czy za wszelką cenę - mając jedynie "tu i teraz" - trzeba się ścigać, pokazywać i być pod presją tzw. "nowoczesnej" sztuki i kolejnych awangard? Gdyby to było możliwe - do końca życia wolałbym wynosić pomyje z pracowni Vermeera - niż brać udział w całej tej hucpie. Nie interesują mnie opinie na temat mojej twórczości: maluję to, co chcę i najlepiej jak potrafię. Howgh!"

W 1987 r. po kilkunastoletniej przerwie malarz powrócił do Brwinowa, gdzie mieszka i pracuje do dzisiaj.


"Starzeję się - razem z drzewami, które sadziłem w ogrodzie prawie pół wieku temu. Ja ich nie przeżyję - i to jest "jedyna pewność". Co z obrazami? Tego nie wiem."